Transformační hormonální víkend na Kubasově chalupě

Transformační víkend Hormonální jógové terapie na Kubasově chalupě

Snímek obrazovky 2017-05-29 v 10.06.55

Ve dnech 12. – 14. května jsme víkendový kurz Hormonální jógové terapie pořádaly na překrásné Kubasově chalupě. Je to opravdu kouzelné místo ideální pro osobní rozvoj v klidném prostředí podhůří Orlických hor. Majitel pan Kubasa ho zde s láskou a respektem vůči předkům buduje už dvacet let a to, že to je výjimečné místo vybudované se srdcem na dlani jsme pocítily už na příjezdové cestě.

Jedinečné místo

Manželé Kubasovi nás přivítaly vřelým úsměvem a objetím a bylo jasné že jsme doma a že to tu bude prostě báječné. Zázemí pro lektory bylo manželů Kubasových bývalým domovem, příjemné, útulné prostředí pro odpočinek a přípravu na povídání a cvičení se ženami.

Pro třicetčtyři účastnic kurzu nás nadchly jednoduché čisťounké pokojíky s atmosférou pohody a klidu. Naprosto okouzleny jsme však byly z rozlehlého půdního prosoru určeného ke společnému povídání a cvičení. Naprosto jedinečný výhled z proskleného průčelí, nádherná voňavá energie, výborná akustika… Jednoduše dokonalé místo pro opravdu transformační práci a zážitky.

Snímek obrazovky 2017-05-29 v 10.20.25

Seznamovací páteční večer

Páteční večer nás čekalo seznamovací kolečko. Zpočátku se ho mnoho žen obává z důvodu ostychu mluvit před ostatními, ještě k tomu o svých vnitřních bolestech. Tento proces je však velmi potřebný a vždy se po něm atmosféra v celém kruhu žen uvolní a nastává léčebný proces. Zde tomu nebylo jinak. Možná i vlivem tohoto jedinečného prostoru se mnoho žen hned v úvodu otevřelo a večer byl provázen zvonivým smíchem ale i mnoha prolitými slzami. Oba tyto projevy jsou emočním detoxem a jsou darem uvolnění vnitřních blokací.

Snímek obrazovky 2017-05-29 v 10.08.24

Sobotní cyklické počasí

Celou sobotu nás provázelo naprosto proměnlivé počasí. Chvíli nádherně svítilo sluníčko a v tu ránu se zatáhlo a spustily se hromy blesky a prudký déšť. Myslím, že to naprosto odráželo i naší práci v sále. Chvíli jsme se věnovaly sestavě hormonální jógy, která vyžaduje dynamické dýchání a pohyby pro probuzení vnitřních orgánů a rozproudění energie v těle, a pro kompenzaci a zklidnění jsme se pak zase chvíli věnovaly dechovým a antistresovým cvikům a meditacím.

Po večeři jsme měly ještě společné povídání na téma ženské cykličnosti. Její proměnlivosti, přesně tak, jako nás provázelo to v průběhu dne počasí. Ženy se seznamovaly se čtyřmi fázemi, které je provazejí během jejich menstruačního cyklu a jsou velmi podobné jako čytři roční období naší matky Země. Probíraly jsem téma první menstruace tzv.menarché a vůbec vztah k menstrauci jako takové, téma premenstruačního syndromu a příchod “obávané” menopauzy. Všechna probíraná témata a jejich osobní příběhy pak ženy sdílely v menších skupinkách. Toto sdílení mělo naprosto jedinečný efekt a úspěch a musím přiznat, že jsem měla obavu, že tam snad zůstaneme až do rána… Proto jsem také byla velmi vděčná, že ženy mají na tomto víkendu možnost pokračovat ve sdílení ještě na svých pokojích a léčebná energie může pokračovat i během noci :-).

Snímek obrazovky 2017-05-29 v 10.18.17

Vegetariánské pochutnání

Celý víkend byl doprovázen vegetariánskou stravou. Vařila nám moc šikovná a také moc krásná paní kuchařka. Musím se přiznat, že při slově kuchařka se mi vždy vybaví okénko ve školní jídelně, za kterým na mě huláká rozměrná paní v bílé zástěře, červeným obličejem a mastnými vlasy “kdo má ty zbytky pořád vyhazovat…?”.

Naše paní kuchařka na Kubasově chalupě měla krásné dlouhé vlasy, barevné jogínské oblečení, neustálý úsměv na tváři, a alespoň za mě vařila naprosto úchvatné vegetariánské pochoutky. Hned bych si jí odvezla domů ;-).

Snímek obrazovky 2017-05-29 v 10.21.10

Nedělní loučení

Během nedělního dopoledne jsme znovu opakovaly kompletní sestavu hormonální jógy, a také ženy měly možnost si ji celou odcvičit zcela samy jen podle materiálů, které obdržely pro jejich pokračování ve cvičení v pohodlí svého domova. Všechny sestavu krásně zvládly a věřím, že za to byly vděčné svému tělu i samy sobě.

Hned od rána byla znát změna energie, jemné jiskření, úsměv na rtech, hvězdičky v očích. Ano, takto rychlý efekt má sestava Hormonální jógové terapie. Samy účastnice to mezi sebou cítily a vzájemně si říkaly jak jim to sluší a podporovaly se ve cvičení jako ženy navzájem.

Myslím, že přesně tak by to mezi ženami mělo být. Po mnoho let v nás byla budována rivalita. Ženy se navzájem pomlouvaly, nenáviděly, podrážely si nohy, záviděly si lepší práci, bohatšího partnera, hodnější děti, větší dům a nebo kvalitnější auto… Věřím, že tato doba je pryč a ženy se začínají probouzet z tohoto omylu. Uvědomují si, jak moc si mezi sebou mohou být nápomocné, a že jejich přirozeností je budovat mezi sebou sesterský vztah a ne soupeření.

Snímek obrazovky 2017-05-29 v 10.12.23
Jedna žena právě o tomto mluvila při závěrečném sdílecím kolečku. Jak moc se původně obávala tohoto pouze “ženského” víkendu. Že se vždy mezi ženami cítila jako ve “slepičárně”, a že toto jistě nebude jiné… A jak mile jí tento ženský kruh překvapil. S kolika ženami si zde měla možnost otevřeně promluvit o svých problémech, a jak moc to pro ní bylo léčivé a povzbudivé.

Vůbec celý závěrečný rituál byl velmi dojemný. Bylo vidět v kolika ženách se probudila jejich přirozená ženská enegie a síla, kolika ženám stačil jen tento jediný víkend, aby pochopily svou přirozenou ženskou krásu a jemnost.

Snímek obrazovky 2017-05-29 v 10.14.06

Poděkování

Sama jsem nesmírně vděčná všem ženám, které si tento víkendový kurz dopřály a vydaly se tak na cestu pochopení své ženské podstaty a jedinečnosti. Věřím, že budou na této cestě pokračovat a stanou se tak zářivou inspirací všem ostatním.

Velké poděkování také manželům Kubasovým za jejich milé pohostinství na tomto nádherném místě. Ani se nedovedu představit kolik úsilí, prostředků a lásky muselo stát tento jedinečný prostor vybudovat. Budeme se sem rády vracet.

Snímek obrazovky 2017-05-29 v 10.13.08

 

Sama jsem nesmírně vděčná všem ženám, které si tento víkendový kurz dopřály a vydaly se tak na cestu pochopení své ženské podstaty a jedinečnosti. Věřím, že budou na této cestě pokračovat a stanou se tak zářivou inspirací všem ostatním.
Pokud by si se i Ty ráda spolu se mnou na tuto cestu vydala, další Transformační víkend Hormonální jógové terapie pořádáme v termínu 13. – 16. července 2017 v Lozicích.

Komentáře

    Přidat komentář

    * Nezapomeňte na povinné pole.