S hormonální jógou v Brně

Snímek obrazovky 2017-03-09 v 12.03.25

O víkendu 4. – 5. března jsme se na víkendový kurz Hormonální jógové terapie přesunuly do Brna do Sportareálu Družstevní. Od té doby, co s kolegyní Ivou pořádáme víkendové kurzy, což budou pomalu dva roky, jsme byly jen jednou v Opavě. Jinak rády zůstáváme v našem domácím studiu v Praze. Je to naše vysněné studio s úžasnou energií a atmosférou, kde máme vše potřebné pro naše ženské semináře, kde se cítíme nejen my bezpečně a příjemně, ale i účastníce našcih kurzů. Tak opravdu málokdy vyjíždíme mimo naše místo.

Přišla nám ale milá nabídka uspořádat víkendový kurz v Brně od jedné klientky, jógové lektorky, která absolvovala náš kurz v Praze, tak jsme termín s Sportareálem Družstevní domluvily. Víkendový seminář pro dvacetpět žen byl během dvou týdnů vyprodán a to bylo první dobré znamení :-).

Do Brna jsme odjížděly už v pátek. Chtěly jsme strávit nějaký čas spolu, a také se před kurzem dobře a dlooouho vyspat. Přestože Iva vybírala hotel na poslední chvíli, myslím, že to byla ta nejlepší volba. Velmi příjemný hotel Vava s ještě příjemnějším personálem, jen pár minut od Sportareálu Družstevní.

Pán na recepci nás uvítal milým úsměvem a velmi dobrou kávou, která byla po celou dobu našeho pobytu kdykoliv k dispozici. Útulný, čistý, perfektně vybavený pokoj, v noci naprostý klid, k snídani výborná míchaná vajíčka a další dobroty, milá paní pokojská… prostě balzám na duši

Snímek obrazovky 2017-03-09 v 12.00.51

Ještě večer jsme byly prozkoumat prostředí našeho kurzu. Musím říct, že mé obavy byly zbytečné. Přestože prostředí fitness center příliš nemusím, ve Sportareálu Družstevní jsem se cítila dobře. Především díky krásnému,prostornému sálu na cvičení s velkými okny a dobrou energií. S manažerem tohoto prostoru jsme domluvily vše potřebné ohledně organizace na zítřejší seminář a nechaly si doporučit indickou vegetariánskou restauraci poblíž. Ta nám bohužel tento večer nebyla přána, protože se zde konala soukromá akce, ale rozhodly jsme se, že tam určitě zavítáme další večer. Nakonec jsme našly příjemnou mexickou restauraci, kde jsme se opravdu velmi dobře najedly, a opět musím pochválit obsluhu.

Můj partner je duší brňák. Přestože se narodil v podkrkonoší, své srdce má v Brně, ve kterém žil pět let. Říká o něm, že má dobrou atmosféru a lidé zde jsou prý mnohem přátelštější, komunikativnější a otevřenější. Praha je podle jeho názoru anonymní, rychlá a nepřátelská. Bývala jsem k jeho názoru skeptická, ale po našem víkendovém kurzu mu musím dát, alespoň co se týká naladění lidí, za pravdu.

V sobotu ráno jsem se na všechny přihlášené ženy moc těšila a moje intuice mě nezklamala. Přišly včas, s úsměvem na tváří, vyplněnými dotazníky a pozitivním očekáváním. Byly prostě báječné. Ke všem probíraným tématům naprosto otevřené, pomáhaly mi pozitivními reakcemi a energií a celá sestava Hormonální jógové terapie nám šla krásně od ruky. Během vyměřeného společného času jsme vše zvládly a navečer se loučily s úsměvem a odhodláním pro příští den. Večerní odměnou byla ta již zmiňovaná indická restaurace, jak jinak než se skvělou obsluhou a vynikajícím vegetariánským jídlem.
V neděli ráno mě ženy vítaly opět s úsměvem na tváři, ale i zvláštní jiskrou v oku. Tu už znám. Objevuje se během ženských kruhů, ve kterých jsou ženy naladěny samy na sebe a na bohyni, kterou každá z nás v sobě má. Ženský kruh je léčivý a tuto jiskru v oku, která prozrazuje dar intuice, umí rozsvítit. Během celého dopoledne jsme znovu probíraly kompletní sestavu hormonální jógy, učily se základní dechové techniky a antistresové cviky, a také si společně zazpívaly jógové mantry. Po obědě si každá sama, za pomoci obdržených materiálů pro pokračování ve cvičení doma, odcvičila celou sestavu. Všechny to krásně zvládly a s hrdostí samy na sebe jsme se mohly rozloučit závěrečným rituálem v našem bezpečném ženském kruhu. Byl velmi silný a velmi emotivní, ale o to víc nabíjející a léčivý. Ráda bych vám tímto způsobem poděkovala milé ženy za úžasnou atmosféru, kterou jste během kurzu společně vytvořily. Věřím, že vám byl přínosem a splnil vaše očekávání. Přeji vám mnoho štěstí na cestě životem, ať se vám splní všechna přání a daří se vám pěstovat tu bohyni plnou sebelásky v sobě.

Snímek obrazovky 2017-03-09 v 12.01.40

Na rozloučenou před odjezdem jsme si s Ivou ještě jednou zašly do naší oblíbené indické restaurace. Jako dezert jsme si nechaly naservírovat chili papričky a víte jak to dopadlo? Nechaly jsme je raději zabalit mému tátovi, kterým má rád pekelně pálivé. To se prostě nedalo :-).

 

Cesta domů probíhala hladce. Společně jsme sdílely dojmy z celého víkendu a ani nevím jak, jsme byly za dvě hodiny zpět v Praze. Mírně unavené a hlavně vděčné.

 

Už nyní se těším na další brněnský kurz. Je naplánovaný v termínu 3. – 4.června a místa se rychle plní. Pokud jste ještě váhaly, věřím, že vás moje povídání přesvědčilo a přidáte se k nám. Do našeho kruhu hormonálně vyrovnaných žen.

Pavla Rožumberská

Komentáře

  • Hormonální jóga - zážitek z kurzu | Jaroslava Frankova_Fyzioterapie 14.03.2017 21:15

    […] Pavlin zážitek jako lektorky kurzu si přečtete na jejích stránkách Hormonal-joga.cz […]

  • Hormonální jóga - zážitek z kurzu | Jaroslava Frankova_Fyzioterapie 14.03.2017 21:09

    […] Víkendové setkání s Pavlou Rožumberskou a seznámení s hormonální jógou tak mohu jen doporučit…další bude v Brně už v červnu (odkaz) tak neváhejte a jděte najít tu svoji hormonálně vyrovnanou ženu v sobě už tento rok. Tímto bych chtěla Pavlínce za všechno poděkovat a říct, že Brno jásá nad myšlenkou, že její přítel je duší Brňák a že ji tu třeba někdy v budoucnu uvidíme častěji. Pavlin zážitek jako lektorky kurzu si přečtete na jejích stránkách Hormonal-joga.cz […]

Přidat komentář

* Nezapomeňte na povinné pole.