BUĎTE JINÁ, BUĎTE SVÁ

snimek-obrazovky-2016-10-10-v-13-26-30

Máte pocit, že je ve vašem životě vlastně všechno v pořádku… Jste relativně zdravá, máte partnera, který vás miluje, dvě hodné děti, práci, která vás baví a naplňuje. Jednoduše žijete podle toho, jak se to má, jak by to podle starých vzorců mělo být. A přesto tomu všemu ještě něco chybí. “To něco”, abyste byla ve svém životě opravdu šťastná.

Možná “to něco” je uvědomění, že každá z nás je jiná a každá z nás je jedinečná. Na to bohužel v dnešní překotné době zapomínáme. Buďme samy sebou, ať naše duše mohou odcházet do dalších životů s vědomím, že v našem těle prožily naprosto jedinečný, originální, individuální život.

Dělejte věci jinak, dělejte věci podle svého, podle své vnitřní intuice a nenechte se nakazit nemocí, která prorostla do mysli většiny žen “buď jako ta druhá”, buď jako všechny, aby si náhodou nevyčnívala a nedělala něco, co se nemá.

Mysli jako většina…mluv o tom, co je vhodné…, žij jako ostatní…tak se to má… zajímej se o věci jako ty druhé… buď taková…a maková… Oblékej se podle současné módy, nejez mléčné výrobky… a teď už zase jez, poslouchej hudbu, která zrovna “frčí”, stůj v řadě jako ovce a čekej… Tohle dělej a tohle už ne, to není “vhodné”, to není “přípustné”. 

Tady se mi úplně vybavuje období asi druhého stupně na základní škole. Myslím, že v této době se začala plně budovat má závislost na názoru druhých lidí, které se nyní v pětatřiceti úspěšně zbavuji.

Pravidelně jsme s mámou chodily, vždy v neděli odpoledne, “shoppingovat” do centra Prahy. Měly jsme to jako takový náš malý rituál. Pěkně z Muzea po Václaváku dolů, projít na Staroměstské náměstí, kde byla tenkrát první prodejna Tchiba a pak na metro s poslední zastávkou v KFC na pár křidýlek. Máma v té době vydělávala celkem slušné peníze a já ji skoro pokaždé přemluvila k nějakému novému hadříku do mé skříně, která už tak byla na prasknutí. Ovšem naše názory na to co mi koupit se totálně lišily. Máma mi vybírala barvy, střihy, jednoduše věci, které mi opravdu slušely. Jenže já chtěla jen to, co v té době “frčelo” a hlavně to, v čem budu moci vylézt před svými spolužačkami. Tolik mi záleželo na tom, co tomu řeknou mé rádoby kamarádky, že jsem si byla schopná koupit i to, co se mi vůbec nelíbilo a co mi vůbec nesedělo. Jen abych zapadla, abych náhodou nevyčnívala z řady a nikdo mě nepomlouval. A abych náhodou nebyla jiná než ty ostatní…

Stádo potřebuje organizovat, nasměrovat a manipulovat. Hlavně nesmíš samostatně myslet a dělat si věci podle svého.

snimek-obrazovky-2016-10-10-v-13-26-45

Ale my už nežijeme v době, kdy musíme dělat to, co ti ostatní. Už nemusíme chodit do práce, která nás nebaví, od sedmi do pěti. Nejdřív práce a pak zábava. A kde je ta zábava? Vydělat peníze, navařit dětem a manželovi, pak uklidit, vyprat, vyžehlit a večer se jako správně nažhavená milenka oddat svému partnerovi. Stejnost je zabiják radosti a života vůbec. Dělejte věci jinak – dělejte vše podle sebe, podle toho, jak to cítíte VY. Nadšení a energii, která vám to přinese ukazuje směr, radost z tohoto správného rozhodnutí.

Pokud chcete žít plnohodnotným a opravdu naplněným a šťastným životem, nemáte jinou možnost, než jít do toho! Stát se nezávislou, stát se sama sebou. 

I když všem budete připadat jako blázen, stejně to udělejte. A i když vám spoustu lidí bude říkat, že jste nenormální – radujte se z toho. Bude to známka toho, že to funguje. Potvrdí vám, že jste na té správné cestě.

Komentáře

    Přidat komentář

    * Nezapomeňte na povinné pole.